İşletmeler

İşletmenizi OAR’da listeleyin

Open Apparel Registry, hazır giyim işletme verilerinin yer aldığı en büyük açık veri tabanıdır. Potansiyel müşterilere görünür olmak için, işletme bilgilerinizi girin. OAR ID’nizi kullanarak müşteri ve servis sağlayıcılarla, hangi işletmenin sizin olduğunu paylaşın.

İşletme(ler)inizi neden OAR’da listemelisiniz? OAR ID ne işe yarar?

  • Markalar, çalıştıkları işletmeleri OAR’da listeliyor ve bu listelerde muhtemelen siz de varsınız. Paylaşılan bilgilerin doğruluğundan emin olun.

  • Güncel profiller, işletme(ler)in müşteri ve diğer kuruluşlarla olan bağlantılarını görünür kılarak güvenilirliği arttırır ve yeni iş ilişkilerine olanak sağlar.

  • Size özel ve onaylanmış bir işletme kimliği (OAR ID), işletme adınızda/adresinizde farklılıklar olması durumda müşteriler için karışıklığı ortadan kaldırır.

  • Bir işletme profili için sahiplik talebinde bulunma, işletme sahiplerinin ve üst yöneticilerinin işletme profiline üretim kapasiteleri, minimum sipariş adetleri, sertifikasyonlar gibi ilave bilgiler eklemesine olanak sağlar.

“Arvind Limited olarak Open Apparel Registry veri tabanında yer almanın, işletme ve fabrika gruplarına ciddi faydaları olduğuna inanıyoruz. OAR sayesinde bağlantılı olduğunuz firmaları doğrulanmış bir kaynak aracılığıyla paylaşabiliyor ve böylece tedarikçi-müşteri arasında güven sağlayabiliyorsunuz.

- ARVIND LIMITED

İşletme(leri)nizi OAR’a nasıl ekleyebilirsiniz?

İşletme(leri)inizi OAR’da nasıl listeleyip yöneteceğinizi mi merak ediyorsunuz? Bunu yapmak tamamen ücretsiz olup sadece birkaç hızlı adım gerektirmektedir.

1. İşletme(ler)inizi ekleyin: Ücretsiz bir hesap oluşturun ve işletme(ler)inizi sisteme girmek için gerekli adımları takip edin (Eğer tek bir işletmeyi temsil ediyorsanız, sadece o işletmenin olduğu bir listeyi yükleyebilirsiniz) Listenizi yüklediğinizde, OAR’ın algoritması, işletmelerinizi, daha önceden veri tabanında bulunanlarla eşleştirmeye çalışacaktır. Açık tekrarlarda, algoritma otomatik olarak eşleştirme yapabilmektedir. Algoritmanın %80’in altında emin olduğu durumlarda ise işletmelerinizin, veri tabanında önceden bulunanlarla eşleşmelerini manuel olarak onaylamanız ya da reddetmeniz istenecektir. İşletmelerinizin tamamının OAR’da gösterilmesi için bu adımı tamamladığınızdan emin olun.

2. İşletme(ler)iniz için sahiplik talebinde bulunun: Yükleme işlemini tamamladıktan sonra, işletme profillerinizin her biri için ekran alıntısında gösterildiği gibi ‘’Bu tesis talep et’’ sekmesine tıklayın. Bu işlemin işletme bazında yapılması gerekmektedir, bu nedenle eğer çok sayıda işletme yüklüyorsanız, bunların her biri için talepte bulunmanız gerekmektedir. Kimliğinizi doğrulamak için üç kısa adımı tamamlamanız istenecek olup bu işlem 5 dakikadan daha kısa sürecektir. Talebiniz onaylandığında, işletmenizle ilgili ilave veri ekleyebileceksiniz.

OAR’ı Türkçe olarak kullanın

  • OAR üzerinde 100’den fazla dilde arama yapmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Burada gösterildiği üzere ‘’Dil Seçiniz’’ sekmesine tıklayarak tercih ettiğiniz dili seçebilirsiniz.

OAR Kimliğinizi Higg ya da ZDHC ile nasıl bağlantılı hale getirebilirsiniz. Bunun için hazırladığımız Higg ve ZDHC rehberlerine göz atın.

Sorularınız için bize info@openapparel.org adresinden ulaşabilirsiniz.

İşletmeniz için sahiplik talebinde bulunun

İşletme talepleri ve nasıl çalıştıkları hakkında daha fazla bilgi için "Claim a Facility" rehberimizi inceleyebilirsiniz.